Logopedia


Grafomotoryka – warsztaty manualne dla dzieci młodszych. 

Grafomotoryka to najprościej mówiąc nauka pisania i rysowania. Wymaga ona między innymi zdolności naśladowania ruchów, wykonywania ruchów sekwencyjnych, oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Razem z dziećmi wykonamy rozgrzewkę paluszków, będziemy ćwiczyć poprawny chwyt narzędzia pisarskiego, aby w pełni przygotować się do samodzielnego pisania. Z nami nauka to zabawa a dziecko dzięki rysowaniu po śladzie, kolorowaniu, lepieniu z plasteliny, wiązaniu butów, zapinaniu guzików rozwinie małą motorykę. Poprzez szereg zajęć manualnych i ćwiczeń graficznych osiągniemy wspólnie doskonałą sprawność rączek. 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które mają trudności w rysowaniu, wycinaniu, zapinaniu, czyli sprawnym funkcjonowaniu małej motoryki. Zajęcia manualne i ćwiczenia graficzne warto wykonywać z prawidłowo rozwijającymi się dziećmi, by ułatwić im w przyszłości proces nauki pisania w szkole. Jednak tego typu ćwiczenia polecane są także dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, np. z grupy ryzyka dysleksji. Na naszych zajęciach poprzesz szereg zabaw manualnych i graficznych wspólnie oswoimy niesforne paluszki! 


Zajęcia logopedyczne/ neurologopedyczne

Zajęcia prowadzone są indywidualnie z każdą osobą, ich celem jest jak najlepsze wypracowane kompetencji niezbędnych do samodzielnego komunikowania się. Zajęcia dostosowane się do indywidualnych potrzeb pacjenta a ich prowadzenie jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby ucznia. Terapia obejmuje min terapię wad wymowy, terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pracę nad koncentracją i uwagą oraz ogólny rozwój funkcji komunikacyjnych i zwiększanie kompetencji językowych. 

Zajęcia logopedyczne z Kinezjotapingiem

Zajęcia są prowadzone indywidualnie z zastosowaniem najnowszej metody terapeutycznej. Metoda ta polega na użyciu plastra którego efektywność poparta jest licznymi badaniami naukowymi z zakresu terapii skórno-mięśniowo- powięziowych. Ustalenie celu terapeutycznego pozwala na precyzyjne dobranie odpowiedniej dla pacjenta aplikacji. Największą zaletą kinezjotajpingu jest jego natychmiastowy efekt terapeutyczny. Kinezjotajping zalecany jest m. in. W terapii stabilizacji żuchwy, trudności w przełykaniu, ślinotokach, oddychaniu torem ustnym czy jako pomoc w terapii mowy.